Kolorowanki niezmiennie kojarzą się z dzieciństwem. Są dzieci, które przepadają za tym, są i takie, które nie lubią tej formy zabawy. Czy w takim razie warto namawiać je do tego? Czy kolorowanie niesie jakieś korzyści w rozwoju dziecka?

Kolorowe kredki, interesujący obrazek

Okazuje się, że kolorowanie nie jest tylko zwykłą zabawą, która ma za zadanie zająć na chwilę pociechę. To zajęcie niesie szereg korzyści dla dzieci. Są to:

  • nauka kolorów – warto zadbać o dużo różnokolorowych kredek, tak by dziecko mogło poznać ich, jak najwięcej. Dziecko, które koloruje poznaje, że trawa jest zielona, słońce jest żółte itd;
  • dziecko nabywa umiejętność odpowiedniego trzymania kredki, uczy się koordynować pracę dłoni, co w późniejszym czasie przełoży się na umiejętność pisania;
  • dziecko uczy się koncentracji – jest to cecha niezwykle ważna, którą pociecha także musi sobie wypracować. Rodzice zapominają, że już małe dzieci powinny potrafić choć chwilę skupić się na wykonywanej pracy, a kolorowanki są bardzo pomocne w tym.

Kolorowanki do druku

Niewątpliwym jest to, że kolorowanie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Co zrobić, kiedy latorośl jednak odmawia tej formy spędzania czasu? Warto poszukać takich kolorowanek, które zainteresują pociechę. Dobrym pomysłem jest kolorowanka do wydruku z iKredki.pl, którą można w każdej chwili wydrukować w domowym zaciszu. Dostępność takich kolorowanek jest ogromna, można znaleźć dużo wzorów, które często nawet nie są dostępne w sklepach. Ponadto dziecko może samo także wybrać taką kolorowankę, która go zainteresuje i będzie w stanie ją pomalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *